www.JAMBOL.org :: Преглед на тема - SOLIS НЕ поръчвийте при тях
www.JAMBOL.org Форуми www.JAMBOL.org
Добре дошли във форумите на ЯМБОЛ свят

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

SOLIS НЕ поръчвийте при тях
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    www.JAMBOL.org Форуми -> Черен списък
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
progres
master на форумите

Местожителство: all around

МнениеПуснато на: Сря Фев 22, 2012 20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе да не отварям нова тема да питам : някой слагал ли си е дограма с К-стъкло ? А ако да , коя фирма сте ползвали и доволни ли сте ? И като цяло кои фирми в Ямбол предлагат качествено такова (а не имитация или с ниско качество) ?

YAMBOL STARTER
master на форумите

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2012 10:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Слагахме от Брилянт и Форте преди 3-4 години. Не зная каква точно е ползата от файдата от К стъклото, но като цяло дограмата им е много качествена. Стъклопакета е доста широк, сигурно 3см. и е с някакъв газ за изолация. С две думи при тях си заслужава. Но са по-скъпи като цяло.
Иначе имаме и алуминиев прозорец от тях на балкона, но с него не сме толкова доволни. По-специално бравите са турски и редовно заяждат. Но като ПВЦ няма грешка.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jorot
наш човек

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2012 12:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно ми е как може да разбереш дали стъклопакета е направен с вакуум или с с газ, както трябва да бъде? Питам, не за да се заяждам, според мен няма начин да си сигурен освен ако не го направят пред теб. Дори и да не е истински направен стъклопакет пак ще има ефект при смяна на дограмата и не може да се съди по това колко е истински.

YAMBOL STARTER
master на форумите

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2012 14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Гаранция-Франция. Няма как да разбереш дали си с аргон (май така се казваше газът) или си с обикновен въздух... За вакум може да разбереш ако счупиш стъклото .. Laughing
Иначе има нещо много елементарно за херметичността на стъклопакета. Зимата тези които не са се изпотяват, нещо което е изключено ако всичко е наред. Но за това си има гаранция.

Върнете се в началото
progres
master на форумите

МнениеПуснато на: Пет Фев 24, 2012 17:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето начин за различаване на К-стъкло , поразпитах малко и ми казаха ,че пламъка може да е и син в някои случаи - http://pvc-salamander.com/razlichavane-K-styklo.php

progres
master на форумите

МнениеПуснато на: Сря Юни 27, 2012 22:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Да питам някой форумец има ли отзиви за PVC профили - Профилинк, Трокал , ЕТЕМ , KMG , Rehau .....

cartoonmartoon
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2012 0:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Божа работа какво ще си поръчаш, какво ще ти сложат и как ще го монтират. Аз лично се надявам да мога да си затварям току що сменената дограма през зимата.
Laughing

progres
master на форумите

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2012 11:34    Заглавие: Отговорете с цитат

cartoonmartoon написа:
Божа работа какво ще си поръчаш, какво ще ти сложат и как ще го монтират. Аз лично се надявам да мога да си затварям току що сменената дограма през зимата.
Laughing

Мда и аз така поразучих ,че е важно какви ръчички ти го слагат и как, ама все пак реших да питам.... че ще си слагам и К стъкло. Ама като гледам май ще се спра на Профилинка съотношението цена/качество ми се струва добро. Very Happy

cartoonmartoon
Администратор

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2012 17:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си не К, ами високоенергийно.
Не е чак толкова голяма разликата

progres
master на форумите

МнениеПуснато на: Чет Юни 28, 2012 23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

cartoonmartoon написа:
Вземи си не К, ами високоенергийно.
Не е чак толкова голяма разликата

Да аз доста се двоумя дали в едната стая да не сложа такова стъкло , защото е югоизточна и с К-то лятото ще стане парник. За ТОВА ли става въпрос.

cartoonmartoon
Администратор

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2012 4:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
защото е югоизточна и с К-то лятото ще стане парник.

точно така.
Ми май това дето си посочил е това, за което говоря. Поискай си оферти и вкарай в разговора "високоенергийно" стъкло. Всичко става ясно.

Vasilisa
master на форумите

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2012 7:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Препоръчвам ви фирма Ролпласт. Работят с немски профили на фирмата Trocal.l На мен ми поставиха троен стъклопакет, 5 камерна и съм много доволна.

Върнете се в началото
progres
master на форумите

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2012 13:43    Заглавие: Отговорете с цитат

cartoonmartoon написа:
Цитат:

точно така.
Ми май това дето си посочил е това, за което говоря. Поискай си оферти и вкарай в разговора "високоенергийно" стъкло. Всичко става ясно.

Цената идва някъде с около 10% повече от К стъклото , заслужава си. Ама нещо фирмите в Ямбол не са запознати с това стъкло и ако попиташ може и да ти го предложат. Някои даже се позамислиха като попитах .... Very Happy
Цитат:
Препоръчвам ви фирма Ролпласт. Работят с немски профили на фирмата Trocal.l На мен ми поставиха троен стъклопакет, 5 камерна и съм много доволна.

Мерси за инфото.

Vasilisa
master на форумите

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2012 6:03    Заглавие: Отговорете с цитат

progres написа:
cartoonmartoon написа:
Цитат:

точно така.

Цената идва някъде с около 10% повече от К стъклото , заслужава си. Ама нещо фирмите в Ямбол не са запознати с това стъкло и ако попиташ може и да ти го предложат. Някои даже се позамислиха като попитах .... Very Happy
Цитат:

Мерси за инфото.

Тази фирма работи с това стъкло, което си харесал, мисля, че имат и представител в Ямбол.

Върнете се в началото
Vil
новобранец

МнениеПуснато на: Пет Ное 04, 2016 12:59    Заглавие: "Корона Доко" Отговорете с цитат

Точно от "Корона Доко" съм крайно недоволна, особено от арогантното отношението на жена му. Сложиха ми дограма, хубава, добре шумоизолирана, добре поставена, нямам оплакване към това, като изключим че профилите бяха надраскани, но това не е нещо фрапантно и все пак не е приятно като тръгнеш да чистиш да видиш, че всичките ти чисто нови прозорци и вратопрозовци имат по някоя и друга драскотина или чукнато, както и да е. Поръчахме при тях и комарниците, ето тук е пълен ужас с тези комарници. След като първоначално бяха взети мерки и се изработиха, при поставянето се наложи да се преправят тези комарници, защото мерките вече не отговарят. Тази разлика се дължи на майсторите, които ни правиха терасите, не са си свършили добре работата. Та след тази констатация, комарниците бяха преправени и си бяха оставили ръцета. Мрежата изобщо не е изпъната,освен това, там където се закрепя за пластмасовата рамка, мрежата стърчи много грозно, едната врата се сурка по пода на терасата, за което по техни думи са виновни предните майстори, единият комарник на два пъти излезе от пантите. Понеже баща ми е плащал за тези неща, той ги е помолил неклкократно да отидат и да си ги оправят, при което получав отговор "Сега имаме много работа, някой ден ще дойдем". Отидох и аз, като живуща в този апартамент да предявя рекламация в офиса им, но там беше тяхна служителка, която предаде думите ми явно на жената на Доко, понеже тя ми се обади по-късно същия ден. Вдигам телефона(непознат номер) и чувам "Кажете сега, обяснете на мен какво има?" При което аз питам за какво става въпрос, понеже няма представяне кой се обажда, как се казва, защо звъни....нищо. Както и да е, започнах да обяснявам като започнах с това че мрежата не е изпъната и е грозно(не можах да си продължа изречението понеже бях прекъсната с контра отговор "Вие не разбирате от комарници!" и започна да ми обяснява, че те така трябвало да бъдат, че мерките били едни, а после станали други и т.н и аз попитах Как може всички останали комарници да са изпънати, а само техните на нищо да не приличат? Отговори ми се, че били преправяни и това им били възможностите.....Аз отново обясних, че това не ми харесва и искам да бъде поправено, след като съм платила за него и получавам отговор: Дай да не си говорим така, ти нищо не си плащала, плати го баща ти. Аз казвам, че това няма значение, той ми е баща.Аз съм клиент и искам това да бъде оправено, все пак аз живея там, не баща ми и получавам отговор: Ти не си ми клиент.Баща ти ми е клиент. Отново обясних, че това не е от значение, аз живея там, те са правили тези комарници и са си оставили ръцете. Пита ме госпожата, Какви са ми другите проблеми и аз продължих с обясненията. Когато й казах, че единия комарник ми е останал в ръцете ми отговори, че и в тях било така!!!! Аз съм се била нанесла в готовия апартамент, който баща ми бил ремонтирал и веднага съм започнала с претенциите!!! Отговорих й, че това Не е нейна работа, просто искам комарниците да бъдат оправени. Тя каза сега мъжът ми има много работа някой ден ще дойде. Аз й казах, че някой ден е много общо искам да се разберем за конкретен ден и получих отговор Аз не виждам какъв проблем имате с комарниците и от какво се оплаквате. Казах й да дойде и да види. Каза ми, че това са им възможностите и нищо не може да се направи.
След този разговор бях повече от бясна и се чудех как може такива елементарни хора да правят бизнес. Тя все едно се намираше в селската кръчма и говори с кръчмарката, а не с клиент. В последствие се оказа, че единствения документ, който имаме е гаранционната карта на дограмата(не на комарниците) и то с печата на "Профи линк", а от "Корона Доко", никакъв документ за продадена стока.
С мъжа й не съм комуникирала и за него не знам, но тя е пълна смешница.
Ако можех ей така да измъкна дограмата, с комарниците и да отида да им я оставя, бих го направила. За нищо на света не бих отишла повече при тях.

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    www.JAMBOL.org Форуми -> Черен списък Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети