www.JAMBOL.org :: Преглед на тема - Българският народ чака нови хора, нови лидери.
www.JAMBOL.org Форуми www.JAMBOL.org
Добре дошли във форумите на ЯМБОЛ свят

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Българският народ чака нови хора, нови лидери.

Създайте нова тема   Напишете отговор    www.JAMBOL.org Форуми -> Свободен форум
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
салфетко
развит човек

МнениеПуснато на: Вто Дек 20, 2016 12:56    Заглавие: Българският народ чака нови хора, нови лидери. Отговорете с цитат

Българският народ чака нови хора, нови лидери. (Един добър коментар отвън за така наречените ни лидери и за така наречената ни опозиция)

из интервю с Леонид Решетников, директор на Руския институт за стратегически изследвания, публ.на 5.12.2016г. / https://www.youtube.com/watch?v=Ft-cFGVzc_Q / с оригинално заглавие
„Либералният елит в Европа се стиска за властта“, превод със съкращения

„Елитът няма да се даде без бой. Във всяка отделна страна /в ЕС/ повърхностните елити стоят на позициите на глобализма. Те консолидират своите сили. Опитват се да се обърнат към традиционните ценности, които все повече обхващат населението на европейските страни.
В България президентът няма особена роля. Ние не знаем нищо за генерал Румен Радев, за неговите виждания, концепция. Той подчертава своята натовска принадлежност и пренадлежността на България към ЕС. Напълно възможно е да е искрен в това. Ако е искрен и иска да участва в тази група български политици, които продължават да влачат България по пътя на НАТО - този агресивен блок, насочен срещу Русия, е, да взема щафетата - какво да се прави! Неговата победа беше постигната с умерени лозунги. Ако беше излязъл само с твърдението, че е натовски генерал и е верен на НАТО, той нямаше да победи и нямаше да гласуват за него такъв брой българи. Но там има и друго. Една от основните сили, която сега се намира в опозиция, е Българската социалистическа партия, ръководството на която вече десетилетие мами своите избиратели. За тази партия гласуват хора, които наистина са ориентирани към развитие на сътрудничеството между България и Русия. А след изборите всичко се забравя. И ръководителите на тази партия се кълнат във вярност на НАТО и ЕС.
С лидера на тази партия се запознах в София през месец август, по молба на нейни близки съратници. Предложиха ми да се запознаем с тази дама. Аз се съгласих, беше ми интересно кой е оглавил Българската социалистическа партия - да не би да е за пореден път такъв политик, който пак да смахне своите избиратели. И тя дойде в хотела ми, пихме кафе 20-25 минути, поприказвахме си. За първи път от нея чух името на генерал Радев - просто в информационен план. Тя не знаеше особено много за този генерал. А и аз за първи път го чувах. Това се случи. А после изведнъж, когато това стана известно в България, стана скандал в парламента, понеже антируски сили решиха да злепоставят тази госпожа Нинова с това, че тя се била срещала с руски политолог и ръководител на център към администрацията на руския президент. Това било „престъпление“, „кошмар“, „как е посмяла“! Тази жена, лидер на голяма партия, която е наследница на Българската комунистическа партия, тази жена започна да отрича и да казва, че такава среща не е имало. От какво се плаши? Ако казва, че е за развитие на отношенията с Русия, какво лошо е станало? Да, имаше среща. В България много хора ме познават, като аналитик, политилог, като човек, който обича България. На първи план Нинова започна да отрича, а във втори план тя започна да крещи, че това е лъжа и че аз съм лъгал. За какво ми е да лъжа? Да не би за мен да е от полза, че съм се срещнал с Нинова? Срещал съм се с много президенти и премиери, и продължавам да правя това. На трети план, тя каза, че не трябва да се вярва на един „корумпиран“ генерал, който е „изгонен“ от работа. Тя е юрист по образование. И когато юрист казва такива обиди, неподплатени с нищо, значи, че или тя не се плаши от съд, защото може би в България съдилищата са корумпирани - аз не знам. Защо не се бои, че просто ще я осъдя? Или става дума за медицински случай. Не мога да си обясня!
За мен, който съм много силно свързан житейски с България, това е голямо разочарование. За два-три дни аз получих толкова писма с подкрепа, и обаждания. Хората ми пишат такива трогателни писма, че се просълзявам. Но има в България и такива хора, които професионално се занимават с българо-съветска дружба, сега я наричат българо-руска дружба. Някои от тях вършат и конкретни неща, но някои просто паразитират. Без да се ползват с някаква популярност се домогват до върховете. Един от тези професионални деятели е Светлана Шаренкова, която реши да подкрепи госпожа Нинова и също заяви, че аз съм „изгонен“ като директор на института, защото съм уредил детето си на работа тук /Александра, дъщеря на Леонид Решетников, е работила като студийна водеща без да получава заплата, а на доброволен принцип/. Тези хора не разбират, че може да се работи и без пари. Когато говорим за морала на госпожа Нинова, такава е и госпожа Шаренкова.
Моят договор изтича на 4 януари 2017 година. Когато аз го подписвах преди 5 години, аз знаех, че той ще изтече на 4 януари 2017 година. След един месец ще навърша 70 години. Какво, да работя като Брежнев ли - докато ме изнесат!?
В България се чакат нови политици. Нови хора. Нови ръководители. Не такива, като госпожа Нинова, която е започнала политическата си кариера в антикомунистическата организация СДС, а после продължава на другата страна - в соцпартията; занимавала се е с бизнес - „Булгартабак“ и т.н., а сега крещи за „корумпирания“ генерал. Ето такива „лидери“, разбира се, са лидери-еднодневки. Такива идват и си отиват. А българският народ чака нови хора, нови лидери. Аз съм сигурен, че ще ги дочака. Защото, аз съм бил там много години от моя живот, мога да кажа, че това е един много дълбок народ, дълбок в мисленето си, това е много трудолюбив народ, много устойчив народ. И по наша вина, този народ беше дезориентиран през 90-те години, както и ние самите бяхме дезориентирани през 90-те години.
Истинският русофил е българският патриот. Защото не можеш да бъдеш български патриот-нерусофил и не можеш да бъдеш русофил-непатриот, всичко е взаимно свързано. Българският народ е заслужил да има други лидери. Лидери, които не лъжат, не клеветят, не се измъкват, а водят своя народ, мислят за своя народ, не за своето положение и топло място. България я чакат добри времена.“ /край на цит./

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    www.JAMBOL.org Форуми -> Свободен форум Часовете са според зоната GMT + 1 Hour
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети